logo

Oddział Poznań

  • 1
  • 2
  • 3

Uroczystość nadania Gimnazjum nr 31 imienia Macieja Frankiewicza

poniedziałek, 20 lipiec 2015 06:58

5 listopada 2010, w roku 60.lecia istnienia szkoły, z inicjatywy dyrektor Barbary Czeszewskiej odbyła się uroczystość nadania Gimnazjum nr 31 na os. Piastowskim 65 w Poznaniu imienia Macieja Frankiewicza.

W trakcie uroczystej akademii wspomnienia oraz okolicznościowe przemówienia wygłosili: wdowa Joanna Frankiewicz, prezydent Poznania Ryszard Grobelny, zastępca prezydenta Sławomir Hinc, przewodniczący Stowarzyszenia Solidarność Walcząca Kornel Morawiecki, przewodniczący Rady Miasta Grzegorz Ganowicz, wicekurator Wielkopolskiego Kuratorium Oświaty Hanna Rajcic-Mergler, dyrektor Gimnazjum Barbara Czeszewska.

Obok przemówień, na uroczystość składały się: film o Macieju Frankiewiczu, odsłonięcie tablicy Patrona szkoły przez córki Agnieszkę i Anię, patriotyczne utwory w wykonaniu szkolnego chóru oraz wystawa w salach i na korytarzach szkoły dokumentująca Jego życie, w tym liczne zdjęcia i tematyczne tabla o sylwetce Patrona wykonane przez uczniów szkoły.

Po uroczystości na boisku szkolnym odbył się pokaz Ochotniczego Reprezentacyjnego Oddziału Ułanów Miasta Poznania w barwach 15 Pułku Ułanów Poznańskich. Podniosłą uroczystość zakończył starannie przygotowany poczęstunek, w miłej atmosferze gościnnych murów placówki.