logo

Oddział Poznań

  • 1
  • 2
  • 3

Otwarcie Muzeum Solidarności Walczącej przy ul. Rakowieckiej 37 w Warszawie

czwartek, 27 maj 2021 16:40

Drodzy członkowie Stowarzyszenia Solidarność Walcząca 

 

W dniu 22 maja dokonała się wielka rzecz dla pamięci SW!

Otwarliśmy stałą wystawę Solidarności Walczącej  w Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL przy ulicy Rakowieckiej 37 w Warszawie.

 

Dziękuję wszystkim za udział w uroczystym otwarciu i przepraszam za wszelkie niedogodności związane z restrykcjami sanitarnymi jak również warunkami pogodowymi.

 

Wielkie podziękowanie składam przede wszystkim Romkowi i Małgosi Zwiercan ! Bez Was Drodzy nie mieliśmy szans na powstanie naszego Muzeum.

 

Premier Mateusz Morawiecki odznaczył medalem 100-lecia Odzyskania Niepodległości zaangażowanych w tworzenie wystawy jak również ich wcześniejszą postawę w latach 80-tych. Są to: Renata Godlewska, Adam Kanikuła, Marta Mieczkowska, Bartłomiej Myszewski i Zuzanna Śmiegielska. 

Odznaczenie otrzymał również nasz Wielki Przyjaciel Jacek Pawłowicz - dyrektor Muzeum. 

Wiele innych osób przyczyniło się do powstania tego dzieła.

Dziękuję Jerzemu Kanikule, Hani Łukowskiej, Lutce Ogorzelec, Krzysztofowi Witczakowi, Mariuszowi Grabowskiemu, Jackowi Jaśkiewiczowi i wielu innym osobom za wsparcie, dary i pomoc. 

 

Muzeum można też zwiedzać wirtualnie

Poniżej zamieszczamy aktualny link do wirtualnego spaceru.

 
 
 

Bardzo proszę przesyłajcie ten link wszystkim swoim znajomym, zamieszczajcie na portalach, w mediach społecznościowych, malujcie na murach ?.

 

W imieniu Zarządu 

Stowarzyszenia SW

 

Zbigniew Jagiełło