logo

Oddział Poznań

  • 1
  • 2
  • 3

Otwarcie prezentacji multimedialnej przygotowanej przez Jacka Jaśkiewicza oraz wystawa przygotowana przez IDS

środa, 07 październik 2020 18:09
W pierwszą rocznicę śmierci Marszałka Seniora Sejmu RP, Przewodniczącego SW Kornela Morawieckiego otwarta została w świetlicy muzeum na Rakowieckiej, w dawnym areszcie, w którym po aresztowaniu przetrzymywany był Śp. Kornel Morawiecki prezentacja multimedialna przygotowaną przez Jacka Jaśkiewicza oraz wystawa przygotowana przez IDS. Projekt został zrealizowany przez Stowarzyszenie Solidarność Walcząca we współpracy z Instytutem Dziedzictwa Solidarności i Muzeum ŻWiWPPRL.
 
Przy tej okazji przygotowaliśmy również kompilację wystaw zewnętrznych, które zostały ustawione na dziedzińcu Aresztu o działalności SW. Prezentacja składa się z istniejącej wcześniej wystawy o SW z Wrocławia, nowszej prezentującej Oddział SW Poznań oraz kolejnej Trójmiasto. Istotnym elementem ekspozycji są uzupełniające całość prezentacje Oddziałów SW w Szczecinie, Rzeszowie, Krakowie oraz Warszawie. Całość ekspozycji to prawie 120 plansz do których dołożyliśmy jeszcze pokazywaną wcześniej w Berlinie wystawę Jacka Jaśkiewicza "Zanim runął berliński mur".
 
Wystawa zewnętrzna ma charakter stały - będzie pokazywana w Muzeum do czasu gdy przygotujemy stałą ekspozycję w jednym z Pawilonów Muzeum. Muzeum czynne jest od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-15:00 i w tym czasie można bezpłatnie oglądać zbiory oraz prezentację multimedialną.
 
Adres: ul. Rakowiecka 37, Warszawa (wejście przez bramę więzienną - jeśli zamknięta trzeba dzwonić).
 
Prosimy o przekazanie tego zaproszenia jak największej grupie znajomych.
 
Warto ich namówić, a także wybrać się z nimi do Muzeum, aby pokazać naszą działalność w latach 80-tych.